Sponsor

  • Sparbanken Skåne

Sponsor

Kategorier

Arkiv






 2020 års program uppdateras löpande , senast uppdaterat 20200330

Intresserad av att börja skjuta med oss ? sänd ett mail till  info@revingeskf.se

 Januari 2020

Lördag 4 Nyårspokalen, Landskrona

Lördag 25 Kpistunionen Fält 1, Landskrona

Februari 2020

Torsdag 20 Kpistunionens Årsmöte, Örtofta

Lördag 22 Mån 1 + Triangel INSTÄLLT

Tisdag 26 Årsmöte Revinge Skf, Harlösa

Lördag 29 Kpistunionen Fält 2 + Skånefält 1, Landskrona

Mars 2020

Söndag 1  Månadstävling, Löberöd

Lördag 14  Skånefält 2 + Kpistunionen Fält 3, Rinkaby

Lördag 21 Himledalsträffen, Skällinge

Lördag 21 Årsmöte Skånes Skyttesportförbund + Gevärssektionen i Skånes Skyttesportförbund 

Onsdag 25  Årsmöte Malmö-Ystad kretsen, INSTÄLLT pga Coronaviruset

April

Lördag 4  Skånskt Mästerskap Kpist Fält,+Kpistunionen Fält 4 med Mästerskap Trollenäs INSTÄLLT

Lördag 25  Kretsmästerskap+Skånefält 4 + Kpistunionen Fält 5, Ravlunda INSTÄLLT

Lördag 25 Kpistunionen Bana 1, Svalöv

Maj 2020

Lördag 9   Kpistunionen Bana 2+Månadsban, Löberöd

Lördag 16, Kretsmästerskap bana Ligg, Spillepengen

Söndag 17 Stolpskottet+Flaskskjutning, Löberöd

Lördag 23 Kpistunionen Bana 3, Svalöv

Juni 2020

Lördag 6  Silverpokalen, Landskrona

Lördag 13 Kpistunionen Mästerskap Liggande, Dagstorp

Lördag 27 Kpistunionen Bana 4, Landskrona

Söndag 28 Månadstävling, Löberöd

Juli 2020

Lördag 25 Svalövs Skf 120 Års Jubileum

Augusti 2020

Lördag 1  SSM, Blekinge

Söndag 2 SSM Blekinge

Lördag 8 Månadstävling, Löberöd

Lördag 8 SM  AK4, Linköping

Söndag 8 SM AK4, Linköping

Lördag 15 Skånskt Mästerskap Kpist Ställning, Dagstorp

Lördag 22 Månadstävling+Föreningsmästerskap ställning, Löberöd

Lördag 22 Horizontträffen, Bankeryd

Söndag 23 Kretsmästerskap Fält, Spillepengen

Fredag 28 SM K-pist, Oxelösund

Lördag 29 SM K-pist, Oxelösund

Söndag 30 SM K-pist, Oxelösund

September 2020

Lördag 5 Kretsmästerskap Ställning+Kpistunionen Bana 5, Löberöd

Lördag 12 Kpistunionen Bana 6 med Mästerskap Ställning, Dagstorp

Lördag 26 Skånskt Mästerskap Kpist Ligg, Hässleholm

Oktober 2020

Lördag 3 Veteranträffen, Svalöv

Lördag 10 Göteborgsträffen, Kallebäck

Lördag 17 Kpistunionen Fält 6, Dagstorp

Lördag 24 Gåsaskjutning, Svalöv

November 2020

Lördag 14 Novemberträffen

 

 

 

 

2019 års program 

Februari

Ons 12               Årsmöte Revinge Skf                 Harlösa

Lö 23                 Unionen 2 +Skånefält 1 KpF     Landskrona

Mars

Lö 16                 Skånefält 2 KpF                           Rinkaby

Ons 27               Årsmöte MY kretsen                  Lilis tallrik, Dalby

Lö 30                 Himledalsträffen KpF                 Grimeton

April

Lö 6                    Kretsmästerskap+Skånefält 3 +Unionsmästerskap Trollenäs

Lö 27                 Unionen bana 1                          Svalöv

Maj

Lö 4 maj            Kretsmästerskap, bana ligg     Spillepengen

Lö 11                 Unionen bana 2                          Svalöv

Lö 25                 Skånskt Mästerskap KpF           Ravlunda

Juni

Lö 1                    Unionen bana 3                          Svalöv

Lö 8                    Silverpokalen                              Landskrona

Lö 15                 Unionen mästerskap ligg          Dagstorp

Lö 29                 Unionen bana 4                          Landskrona

Sö 30                 M3 + ev Triangelskjutning 50 m        Löberöd

 

 

Augusti

Sö 4                    M4 + ev Inbjudningstävling      Löberöd

Lö 17                 Skånskt Mästerskap ställning  Dagstorp

Sö 18                M5 + Ev Flaskskjutning 50m              Löberöd

Lö 24               Horisontträffen            Bankeryd

Sö 25                SSM bana    Bankerydsknallen                  Bankeryd

Fr 30        SM Kpist Kp Fält                                 Trollenäs

Lö 31       SM kpist bana                                       Landskrona

September

Sön 1                 SM Kpist Kp                                   Landskrona

Lö 7                    Unionen bana 5 + Kretsens ställningsmästerskap + M6                         Löberöd

Lö 14                 Unionen bana6+Mästerskap Dagstorp

Lö 28                 Skånskt Mästerskap ligg           (Hjärsås)

Oktober

Lö 5                    Veteranträffen                           Svalöv

Lö 12                   Föreningsmästerskap             Lunchgryta     Löberöd

Lö 19                 Unionen fält     4                         Dagstorp

Sö 20                 Stolpskottet 50 m + grisskjutning                Löberöd

Lö 26                 Gåsaskjutning                             Svalöv

November

Lö 16                 Novemberträffen KpF               Landskrona

 

 



Comments are closed.